Strona GłównaO nasMuzykaGaleriaKontaktLinki
 
Iwona Przybysławska - obój
 

     Ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie adj. K. Wroniszewskiego. Już podczas studiów koncertowała na Litwie, Estonii i w Niemczech. Współpracowała również z orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej, Państwową Orkiestrą Kameralną w Słupsku, Orkiestrą w Sopocie, Państwową Orkiestrą Radiową, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach. Były to: Kurs Interpretacji Instrumentów Dętych Drewnianych w Dusznikach Zdroju, Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej - Warszawa Wilanów, Kurs Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu, Kurs dla Pedagogów i Uczniów w Koszalinie.

 

     Po studiach rozpoczęła pracę w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Baltica oraz w Państwowej Filharmonii Koszalińskiej im. St. Moniuszki, gdzie gra do dnia dzisiejszego. W tym czasie koncertowała również w kraju i za granicą z takimi orkiestrami jak Ladiest First Symphony Orchestra, Opera Bydgoska, Polska Opera z Wrocławia, Łączona Orkiestra Polsko Włoska, zapraszana do współpracy z Orkiestrą Kameralną w Płocku.

 

     W 1999 roku nagrała płytę z zespołem Shomer (muzyka żydowska, gdzie m.in. śpiewała Antonina Krzysztoń, Tomasz Budzyński i inni). Wraz z Polską Orkiestrą Sinfonia Baltica brała udział w nagraniach płyty Krzesimira Dębskiego "Tańce Rzeczypospolitej".

 

     Jest współzałożycielką dwóch zespołów kameralnych Triada i Voce della musica, z którymi koncertowała w wielu miastach w Polsce i za granicą. 

 

Zmień język na POLSKI Zmień język na NIEMIECKI Zmień język na ANGIELSKI

 
Zespół muzyczny "Triada"

- Joanna Antolak-Bielak (flet)
- Iwona Przybysławska (obój)
- Anna Kabacińska (gitara)
 
 
 
Utwory do pobrania

Badinerie - Jan Sebastian Bach
Walc z Maskarady  - A. Chaczaturian
Follow me - Pat Metheny
Z musicalu "Riverdance" - trad. irlandzka
Stranger in the night - Frank Sinatra
I got rhythm - G. Gershwin

 

© 2009 StylingArt.com